WHAT ELSE !? FILMS

What Else Films zajmuje się dystrybucją filmów wschodnioazjatyckich na terenie Polski. Jak sama nazwa wskazuje, stawia na zaskakujące, pokręcone, ale jednocześnie wartościowe tytuły reprezentujące kino rzadko dostępne dla polskich widzów.

WEF zadebiutowało na polskim rynku, wydając na DVD uznany przez krytykę na całym świecie mroczny i niezwykle brutalny dramat Cold Fish w reżyserii Shiona Sono, jednego z najbardziej utalentowanych japońskich reżyserów. Film jest produkcją spod znaku Sushi Typhoon, założonej w 2010 roku odrębnej, szalonej jednostki najstarszego japońskiego studia filmowego Nikkatsu. Zajmuje się wyłącznie produkcją niskobudżetowych, ale wysokotalentowych filmów reprezentujących unikalną japońską odmianę gatunku gore. Pod szyldem Sushi Typhoon pracują tacy kultowi twórcy, jak Takashi Miike, Sono Shion, Noboru Iguchi, Tak Sakaguchi, Yoshihiro NIshimura czy Yūdai Yamaguchi. WEF sprowadziło na polski rynek najbardziej rozpoznawalne produkcje Sushi Typhoon, obok Cold Fish w ofercie znalazły się: pierwszy film studia Alien vs Ninja, Yakuza Weapon, Deadball oraz Helldriver.

Razem z Cold Fish do sprzedaży na DVD trafił Mój sąsiad zombie, niskobudżetowy, ale imponujący talentem twórców koreański tytuł, rzucający nowe światło na zjawisko nieumarłych.

What Else Films chce pokazać polskim widzom filmy, które ich zaskoczą, przerażą, rozbawią i zmuszą do myślenia swoją estetyką, formą, przekazem oraz pokręconą nieraz pomysłowością ich twórców.

Zapraszamy do współpracy w rozpowszechnianiu szalonego festiwalu azjatyckiej kreatywności kina, DKFy, festiwale, stacje telewizyjne oraz serwisy VOD.

Kontakt


tel. 501 469 008