COLD FISH

REŻYSERIA: Sono Shion
OBSADA: Mitsuru Fukikoshi, Megumi Kagurazaka, Asuka Kurosawa
PRODUKCJA: Japonia, 2010
GATUNEK: dramat, komedia, thriller, gore

OBEJRZYJ:

DVD Cold Fish w sprzedaży od 2 kwietnia 2015 r.

Chwilowo brak ofert.

Chwilowo brak ofert.

FESTIWALE:

  • 2010 Venice Film Festival (Włochy)
  • 2010 Toronto International Film Festival (Kanada)
  • 2010 Pusan International Film Festival (Korea Płd.)
  • 2011 Nippon Connection Film Festival (Niemcy)
  • 2011 Festiwal Filmowy Pięć Smaków 2011 (Polska)

FABUŁA:

Przewrotna, sadystyczna historia o mężczyźnie, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami. Nobuyuki Shamoto jest przeciętnym mężczyzną w średnim wieku. Prowadzi sklep z egzotycznymi rybkami, wiecznie ukrywa się za szkłami okularów i pod niedopasowaną marynarką. Ma piękną, młodą żonę, lecz w domu panuje ciągłe napięcie, gdyż jego nastoletnia córka nie akceptuje seksownej macochy. Gdy poznaje pana Muratę – właściciela sklepu z tej samej branży – wydaje się, że sprawy nagle zaczęły przybierać fantastyczny obrót. Jednak pan Murata i jego żona wciągają rodzinę Shamoto w krwawą spiralę narastającej przemocy...

O FILMIE:

Cold Fish to jeden z najbardziej cenionych przez krytykę filmów Sono Shiona, przez wielu uznawanego za najciekawszego reżysera współczesnej japońskiej kinematografii. Film rozpoczyna się jako dramat o nieszczęśliwej rodzinie i z anatomiczną precyzją kreśli portrety psychologiczne bohaterów; wraz z rozwojem akcji pojawiają się elementy smoliście czarnej komedii i trzymającego w napięciu, krwawego thrillera. Z każdą sceną, Cold Fish zaskakuje widza odważnym i nietypowym połączeniem gatunków, a jednocześnie obnaża mroczne zakamarki duszy współczesnego mężczyzny. Film jest oparty na faktach, czerpiąc inspirację z głośnej w Japonii serii morderstw popełnionych przez hodowcę psów i jego żonę, którzy pozbywali się ciał swoich ofiar w okrutnie pomysłowy sposób.
Cold Fish został po raz pierwszy zaprezentowany polskiej publiczności na 5. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.