Tetsuo w reżyserii Shinyi Tsukamoto nareszcie w Polsce!

etsuo i Tetsuo II

Jednym z celów powołania do życia What Else FIlms !? było sprowadzenie do Polski „Tetsuo the Iron Man” i „Testuo II: Body Hammer” w reżyserii Shinyi Tsukamoto. 4 grudnia 2015 r. te arcydzieła japońskiej kinematografii trafią na sklepowe półki w postaci podwójnego wydania DVD zawierającego odnowione cyfrowo obie części „Tetsuo”.

Powiedzieć o filmie „Tetsuo the Iron Man” kultowy to stanowczo za mało. Film dał początek karierze Shinyi Tsukamoto, jednej z najważniejszych postaci powojennego kina japońskiego. Tsukamoto jest reżyserem, producentem, aktorem, montażystą, scenarzystą - filmowy człowiek-orkiestra. Jego ostatni obraz „Ognie w polu” miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji i był wyświetlany w polskich kinach. „Tetsuo” jest uważany za kamień milowy gatunku sci-fi, podgatunku cyberpunka oraz współczesnego kina japońskiego w ogóle. Ponadto, nowatorskie rozwiązania techniczne zastosowane w filmie wyznaczyły zupełnie nową jakość dziedzinie montażu. Obie części „Tetsuo” to arcydzieła estetyki industrialnej; nakręcone w niepowtarzalnym stylu, łączące niezwykłe obrazy za pomocą gorączkowego montażu i spojone w jedną całość brutalną ścieżką dźwiękową autorstwa Chu Ishikawy. „Tetsuo” kocha się lub nienawidzi – te niezwykłe, wstrząsające i czasem odpychające obrayz na długo pozostają w pamięci i nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Na płytach DVD znajdą się ponadto esej autorstwa Krzysztofa Gonerskiego „Tetsuo: człowiek z żelaza - poza granice” oraz wywiad z Shinyą Tsukamoto.

Ukazanie się obu Testuo w Polsce dla wielu znawców kina będzie prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem filmowym sezonu.

17 września wojownicy ninja i What Else Films stawią czoła potworom z kosmosu!!!

Yakuza Weapon

Alien vs Ninja zadebiutowało w Polsce 16 kwietnia 2015 r. pokazu w ramach cyklu „Przedsmaki” organizowanego przez Festiwal Filmowy Pięć Smaków, a już w połowie września ukaże się na DVD.

Jest to kolejna po Cold Fish i Yakuza Wapon produkcja spod znaku Sushi Typhoon wydana przez WEF. Film nawiązuje do amerykańskiej i japońskiej tradycji niskobudżetowych horrorów z gumowymi potworami, nabija się z hollywoodzkich blockbusterów i japońskich filmów o wojownikach bez skazy, ale poza pastiszem i wiadrami absurdalnego humoru, oferuje coś jeszcze: akcję! Za chorografię walk odpowiedzialni są Yuji Shimomura (Versus, Shinobi, Death Trance) oraz Kensuke Sonomura (The Machine Girl, Hard Revenge Milly: Bloody Battle), którzy po raz kolejny udowodniają, że znają się na rzeczy, podobnie jak aktorzy i kaskaderzy, którzy perfekcyjnie realizują ich śmiałe, momentami niedorzeczne pomysły.

Akcja toczy się w szesnastowiecznej Japonii nękanej wojną i niepewnymi przymierzami między walczącymi frakcjami. Dumni ze swoich umiejętności i tradycji tajemniczy wojownicy ninja wykorzystywani są przez zwaśnione strony między innymi do akcji wywiadowczych i patroli. Podczas jednej z misji, ninja zostają zaatakowani przez przerażające, nadludzko szybkie i krwiożercze potwory z kosmosu. Czy wystarczy im odwagi, żeby wytępić paskudne monstra? Japoński miecz jest wystarczająco ostry, by przeciąć oślizgłą skórę, ale sytuacja komplikuje się, gdy wojownicy odkrywają, że potwory potrafią kontrolować ludzi...

Film polecany szczególnie tym widzom, którzy cieszą się na sam dźwięk słów: ninja, alien, lateks.

18 czerwca Yakuza Weapon i What Else Films ruszają do brutalnego natarcia!

Yakuza Weapon

Yakuza Weapon, który po raz pierwszy został zaprezentowany polskiej publiczności w ramach cyklu Przedsmaków organizowanego przez Festiwal Filmowy Pięć Smaków, w połowie czerwca ukaże się na DVD.

Film jest kolejną po Cold Fish wydaną przez WEF produkcją spod znaku Sushi Typhoon, tym razem to jednak zupełnie inny kaliber. Dość wymienić nazwiska odpowiedzialne za jego realizację, aby wywołać uśmiech na twarzach fanów krwawych kopanek, gore i absurdalnego humoru rodem z Japonii – reżyseria: Yudai Yamaguchi (Meatball Machine, Battlefield Baseball, Deadball, scenarzysta: Versus i Alive), reżyster i główny aktor: Tak Sakaguchi (aktor: Versus, Battlefield Baseball, Death Trance, Deadball, Battlefield Baseball, Zabawmy się w piekle), makijaż i efekty specjalne: Yoshihiro Nishimura (reżyser: Tokyo Gore Police, Helldriver, Mutant Girls Squad, Ninja Torakage), reżyseria akcji: Yûji Shimomura (reżyseria: Death Trance, choreografia: Honor wojownika, Shinobi, Stange Circus, Gantz: Perfect Answer, Deadball, Aragamni, Alive, Versus).

Fabuła? W całości podporządkowana jednemu celowi: pokazać jak najwięcej kreatywnej rozwałki. Bo czego można się spodziewać po filmie, gdzie głównym bohaterem jest zbuntowany dziedzic klanu yakuzy, który szuka zemsty na mordercach ojca, a supertajna agencja rządowa wyposaża go w działko M61 Vulcan w ramieniu i wyrzutnię rakietową w kolanie?

Jeśli zwykłe mordobicie już Was znużyło i chcielibyście odetchnąć świeżym powiewem tornada przemocy, Yakuza Weapon doskonale się do tego nadaje.

Kwietniowy atak Sushi Typhoon na kino Muranów

Sushi Typhoon w kinie Muranów

Festiwal Filmowy Pięć Smaków w ramach Przedsmaków przygotował dla swoich widzów pokazy z cyklu WTF?!
Jakby w Alien vs Ninja było mało absurdu, czarnego humoru i groteski, Festiwal zaprosił do współpracy Teatr Improwizowany Klancyk. Będzie on 16 kwietnia podczas pokazu filmu wyjaśniał zdezorientowanej publiczności, co autorzy mieli na myśli. Jesteśmy przekonani, że ich udział nada nowy sens nonsensownej produkcji Sushi Typhoon.

Na tydzień później (24.04) zaplanowano podwójny pokaz Yakuza Weapon oraz Cold Fish – idealne zestawienie, które najpierw wciska w fotel, a następnie wstrząsa widzem.

Prezentowane na kwietniowych Przedsmakach filmy są dystrybuowane przez WEF!?. Cold Fish jest już do nabycia na DVD, wydanie Yakuza Weapon ukaże się w połowie czerwca, a Alien vs Ninja w okolicach przełomu sierpnia i września.

Przedsmaki, Kino Muranów
16 kwietnia, czwartek, 20:30 – interaktywny seans Alien vs Ninja z udziałem Teatru Improwizowanego Klancyk
24 kwietnia, piątek, 20:30 - Yakuza Weapon
24 kwietnia, piątek, 22:30 - Cold Fish

2 kwietnia rusza dystrybucja Cold Fish i Mój sąsiad zombie na DVD

DVD Cold Fish i Mój Sąsiad Zombie

2 kwietnia do sprzedaży na terenie całej Polski trafią dwa wschodnioazjatyckie tytuły skierowane do widzów o mocnych nerwach, żołądkach i otwartych, bystrych umysłach: japoński Cold Fish i koreański Mój sąsiad zombie.

Cold Fish to jeden z najbardziej cenionych przez krytykę filmów Shiona Sono, który przez wielu uznawany jest za najciekawszego obecnie reżysera japońskiej kinematografii. Mój sąsiad zombie z kolei - omnibus nakręcony za minimalne pieniądze - jest imponującym świadectwem talentu i kreatywności koreańskich reżyserów młodego pokolenia.

Cold Fish światową premierę miał w 2010 r . n 67. Festiwalu Filmowym w Wenecji, polskiej publiczności po raz pierwszy został zaprezentowany na 5. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. 2 kwietnia rozpoczyna się ogólnopolska dystrybucja na DVD, jest to jednocześnie premierowe wydanie na DVD filmu wytwórni Sushi Typhoon na polskim rynku, ale zapewniamy, że nie ostatnie.

Cold Fish jest oparty na faktach, czerpiąc inspirację z głośnej w Japonii serii morderstw popełnionych przez hodowcę psów i jego żonę, którzy pozbywali się ciał swoich ofiar w okrutnie pomysłowy sposób. Reżyser przekuł tę historię w brutalne i krwawe, przesycone przemocą , ale jednocześnie ambitne i wymagające głęboko filozoficzne dzieło.

Trochę lżejszy gatunkowo, ale też zdecydowanie nie polecany do obiadu, Mój sąsiad zombie to 6 niesamowitych historii składających się na jedno z oryginalniejszych studium plagi zombie ostatnich lat.

Impulsem do jego powstania było pytanie: Co by się stało, gdyby wirus zombie rozprzestrzeniał się po Seulu? Na to pytanie postanowiło odpowiedzieć 4 najbardziej obiecujących koreańskich reżyserów młodego pokolenia. Zebrali 17 000 USD, skrzyknęli ekipę utalentowanych filmowców i puścili wodze fantazji. Efektem jest udane połączenie horroru, komedii i komentarza społecznego. Ten na swój sposób refleksyjny film osiągnął na świecie wśród fanów gatunku i amatorów zombie status dzieła kultowego. Polska premiera na DVD jest jednocześnie premierą europejską.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co sprawia, że zwykły człowiek staje się mordercą, w jaki sposób współczesny świat wypacza i wichruje ludzką duszę i co zrobilibyście z waszą matką, jeśli zamieniłaby się w krwiożerczego potwora, koniecznie sięgnijcie po Cold Fish i Mój sąsiad zombie. Jeśli nigdy takie pytania nie pojawiły się w waszych głowach… po tych seansach, trudno będzie się ich pozbyć.